Aktuality

Dnes 3.12. jen do 12 hod !

03. prosince 2021

Dobrý den, dnes v Pá 3.12.2021 z důvodu účasti na pediatrickém kongresu ordinujeme jen do 12,00 hod !

Děkujeme za pochopení

Očkování Covid-19 v ordinaci

19. listopadu 2021

Od následujícího týdne v naší ordinaci zahajujeme očkování proti Covid-19 dětí od 12 let výše.

Očkovat budeme každý Čt v odpoledně večerních hodinách – prvně tedy 25.11.2021.

Očkovat se bude očkovací látkou Comirnaty (firem Pfizer BioNTech) stejně jako v očkovacích centrech.

Zájemci (může se jednat i o děti od MUDr.Šímové, MUDr.Diepoldové apod.) se prosím objednejte telefonicky nebo e-mailem, sdělíme přesný čas očkování.

 

Prosba na rodiče – telefony !

19. listopadu 2021

Vzhledem k současné situaci (zhoršování Covid-19 epidemiologické situace a vysokému výskytu respiračních onemocnění dětí tento podzim) v ordinaci každý den vyřídíme kolem 150 telefonních hovorů, prakticky stále telefonujeme a nemůžeme se věnovat dětem a rodičům, kteří jsou v tu chvíli v ordinaci a kterým telefony samozřejmě velmi vadí,

proto Vás prosíme o následující: zvažte, zda je nutné do ordinace volat, a preferujte vyřízení e-mailem:

e-mailem požádejte o: E-recept, žádanky na PCR testy Covid-19, žádanky na odborná vyšetření, posudky, OČR (ošetřování člena rodiny) tzv.paragraf, apod.,

tuto administrativu stejně vyřizujeme až po ordinační době.

email: pediatrieprachatice@email.cz

Děkujeme

 

Jak si vytisknout certifikáty

19. listopadu 2021

Certifikát o očkování, o prodělání nemoci (tj. o pozitivním PCR testu), o negativním výsledku PCR testu si stáhnete sami na https://ocko.uzis.cz

na úvodní straně je v její P polovině sekce:

Přihlášení jednorázovým kódem přes SMS

jsou zde 2 možnosti přihlášení, vy vybíráte druhou „dolní“ možnost, která je určena pro děti bez občanského průkazu – tato možnost začíná takto:

Při očkování nebo na odběrovém místě jsem uvedl/a jak mobilní telefon, tak i e-mail (preferovaná varianta pro cizince a děti bez občanského průkazu).

následně vyplníte vše potřebné (! pozor - vše vč. telefonního čísla se musí shodovat s údaji, které jste předtím uvedli při registraci na očkování nebo testování),

pak Vám přijde kód do telefonu, ten vyplníte a certifikát je tu.

Pravidla domácí karantény

11. listopadu 2021

Pravidla domácí karantény:

Dítě je povinno setrvat po dobu karantény v místě adresy pobytu!

Je nutné dodržovat pravidla osobní hygieny, především používat výhradně papírové kapesníky na jedno použití, vyhnout se v mezích možností úzkému osobnímu kontaktu s ostatními osobami. Rovněž je nutné oznámit při veškerých lékařských ošetřeních a vyšetřeních, při přijetí do zařízení poskytovatelů lůžkové péče, že dítěti byla nařízena karanténa.

Prosím sledujte zdravotní stav dítěte a v případě jakékoli změny, zejména v podobě kašle, zvýšené teploty, dušnosti, bolesti svalů, bolesti kloubů, distanční formou (tj. telefonicky/e-mailem apod.) kontaktujte pediatra, popřípadě jiného poskytovatele zdravotních služeb a řiďte se jeho pokyny.

Rodinní příslušníci a osoby sdílející společnou domácnost s tím, kdo je v karanténě, nemají uloženo žádné omezení. Mohou tedy dál chodit do zaměstnání nebo do školy.

OČR a karanténa

11. listopadu 2021

V případě, že karanténa je Vašemu dítěti nařízena díky rizikovému kontaktu v mateřské školce nebo základní škole a budete potřebovat vystavit OČR, požádejte o něj ředitele školského zařízení.

V ostatních případech vystavujeme OČR my.

Covid-19 karanténa a isolace

11. listopadu 2021

Covid-19 karanténa:

v případě kontaktu Vašeho dítěte s Covid-19 pozitivní osobou (nebo v případě PCR pozitivity některého člena rodiny):

* je Vašemu dítěti nařízena karantena: ta trvá 14 dnů ode dne posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou (nebo ode dne pozitivity PCR testu člena rodiny).

výjimky z karantény: dítě v posledních 180 dnech prodělalo onemocnění COVID-19 nebo bylo očkováno proti onemocnění Covid-19 (od dokončeného očkovacího schématu uplynulo nejméně 14 dní), pak mu není nařízena karanténa za splnění podmínky, že osoba nemá příznaky onemocnění. Pokud vykazuje příznaky onemocnění, musí dodržovat karanténní opatření a objednat se na PCR test.

* Vaše dítě bude absolvovat PCR test – pouze jeden a to 5. až 7. den od rizikového kontaktu:

jak na to:

1. k PCR testu musíte Vaše dítě objednat na den a čas na některé Vámi zvolené odběrové místo – př.www.nempt.cz (příp.https://testovani.uzis.cz/ )

Bez předchozího objednání nelze vyšetření provést Na odběr nezapomeňte respirátor, kterým je nutné zakrýt ústa a nos po celou dobu pobytu v odběrovém místě, i během čekání!

2. k PCR testu musíte mít žádanku – jak ji získáte:

- buď přes Hygienickou stanici (hl.v případě karantény nařízené díky kontaktu v MŠ, ZŠ,SŠ), přijde Vám SMS zpráva s odkazem na sebetrasování, kde si sami můžete vystavit eŽádanku na PCR test. PIN a KÓD, který v SMS obdržíte je platný pouze 6 hodin. Pokud sebetrasování nestihnete vyplnit, bude Vás kontaktovat pracovník call centra a trasování s Vámi provede po telefonu. Při trasovacím hovoru si požádejte o vystavení eŽádanky.

- v ostatních případech cestou praktického lékaře pro děti a dorost – požádáte o ni e-mailem

………………………………………………………………………………………………………............................................................

po provedení PCR testu:

* výsledek je negativní + nemáte žádné klinické příznaky, karanténa se po 7 dnech ukončí

* výsledek je pozitivní: je Vašemu dítěti nařízena 14denní domácí izolace od data pozitivity. Domácí izolace pak bude ukončena po 14 dnech, pokud poslední 3 dny budou bez příznaků onemocnění. Na konci izolace se kontrolní testy již neprovádějí.

* dítě v průběhu nařízených karanténních opatření nepodstoupí PCR test, ukončí se karanténa této osobě po 14 dnech od posledního kontaktu s pozitivně testovanou osobou.


 

 

 

Opakování je matka moudrosti

29. září 2021

Znovu upozorňuji na následující fakta, která platí již cca 1,5 roku, ale někdy vyvolávají zbytečná nedorozumění:

1. prohlédněte si prosím ordinační hodiny - začátek a konec ordinační doby jsou stejné, ale jsou "prohozené" časy pro nemocné a pro preventivní prohlídky a očkování

2. všichni NEMOCNÍ musí být k vyšetření dopředu telefonicky objednáni !!! na konkretní den a čas: prakticky to vypadá tak, že ráno zavoláte do ordinace a objednáte se k vyšetření (e-mailem se můžete objednat, jen pokud chcete vyšetření až následující den)

 

OČK proti meningokokům zdarma

04. května 2020

Důležitá informace - od 1.5.2020 náš stát plně hradí očkování proti meningokokům v učitých věkových kategorich:

očkování proti serotypu B (očkovací látka Bexsero) za podmínky, že je 1.dávka podána do 6.měsíců věku

očkování proti serotypům A, C, W, Y (očkovací látka Nimenrix) za podmínky, že je podána mezi 1.a 2.rokem věku

O tomto očkování jste opakovaně informováni během preventivních prohlídek, ale tato plná úhrada státem je novinkou.

Screening sluchu v 5 letech

14. ledna 2019

Od 1.1.2019 je novinkou povinný screening sluchu u dětí ve věku 5 let u ORL lékaře - informováni budete při 5-leté preventivní prohlídce.

Administrativa-posudky,výpisy

31. srpna 2018

Veškerou administrativu (lékařské posudky na letní tábory, školy v přírodě, lyžařské kurzy, omluvenky na TV, výpisy ze zdravotnické dokumentace pro střední školy, na brigády,...) nevyřizujeme na počkání, z legislativy máme na vyřízení těchto dokumentů 10 pracovních dnů, ale přesto se je snažíme připravit na druhý den. Nejedná se totiž pouze o "tzv.razítko", jak si často rodiče myslí, ale je s tím spojená řada úkonů - papírových, počítačových a účetních, posudky se evidují, kopie se musí min.10 let archivovat, apod.. O posudky a výpisy můžete požádat telefonicky nebo e-mailem (formuláře k vyplnění máme v počítači) a tím si ušetřit jednu cestu k nám do ordinace. Děkujeme za pochopení

FREE Wifi v čekárně

23. srpna 2017

Od začátku srpna 2017 máte v naší čekárně k dispozici Wifi připojení. Připojení je zdarma a je omezeno na 30 min, pak je nutné se znovu přihlásit. Věříme, že tato nová služba zpříjemní čekání před návštěvou ordinace.

Náušnice

30. listopadu 2016

Od 1.12.2016 aplikujeme v naší ordinaci náušnice a to pomocí přístroje Medical Ear Piercing od švédské firmy Blomdahl. Je to způsob téměř bezbolestný, nekrvavý a velmi přesný. Další informace i s ceníkem uvedeme v nejbližší době na našich stránkách. Aplikaci náušnic nabízíme i dětem registrovaným u jiných lékařů.

Odsávačka mateřského mléka

17. srpna 2016

Kojení je stále tou nejlepší formou výživy pro novorozence a malé kojence. Chceme a snažíme se, aby co nejvíce našich dětí bylo v prvním roce života kojeno. Proto jsme zakoupili elektrickou odsávačku mateřského mléka značky Medela s nutným příslušenstvím (odsávací sety, sáčky na sterilizaci,...) a můžeme v případě potřeby vše ode dneška našim maminkám zapůjčit. Podrobnější informace se dozvíte v ordinaci.

Lékařské zprávy k předání

08. června 2016

Pokud nám chcete předat lékařskou zprávu z odborného vyšetření, stačí jej kdykoli vhodit do naší schránky na chodbě před ordinací. Děkuji 

 

vstup do administrace

Copyright Magda Beránková © 2015 · All Rights Reserved · webdesign: Bohdan Havrda